Romanian Bulgarian English French German Hungarian Italian Spanish
Primaria Cornea

ANUNT
567/13.02.2024 - Anunt public privind achizitionarea de lucrari pentru obiectivul: MODERINIZAREA SISTEMULUI DE ILUMINAT PUBLIC IN COMUNA CORNEA
Detalii aici.

ANUNT
1922/06.08.2021 - Anunt public - Privind intentia de a participa ca membrii in comisiile de receptie. Detalii aici.

ANUNT
14.05.2020 - Anunt public prin sistem informatic SEAP completat cu detalii suplimentare.
Detalii aici.

INFORMATII PUBLICE

04.05.2020 - Informatii publice executie lucrari pentru proiectul "Construire
loc de joaca pentru copii in comuna Cornea, Jud. Caras-Severin". Detalii aici.

RASPUNSURI CLARIFICARI

27.05.2020 - Informatii publice raspunsuri si clarificari, detalii aici.

Stiati ca ... ?

Istorie
Comuna Cornea  străveche asezare românească cu urme de locuire încă din preistoric  este una din cele mai mari şi frumoase comune din judetul Caras-Severin.

Coordonate - Comuna Cornea
Localizare comunei Cornea dupa coordonatele geografice sunt 21.9667° longitudinal estică şi 45.269211° latitudine nordică.

Obiective turistice pe raza comunei Cornea
Monumente istorice si situri arheologice de vizitat sunt: Piatra Brisovei si situl arheologic in dealul Sfogea din Cuptoare.

banner_votinchisoare
Prima Pagina / Evenimente Locale